مقدمه:

مقدمه قیمت بتن الیافی

بتن الیافی به عنوان یکی از مدرنترین متریال‌ها و کامپوزیت‌های ساختمانی مورد توجه بسیاری از مهندسین و کارفرمایان قرار گرفته است. یک کارفرما در مواجهه با بتن الیافی اولین یا دومین مسئله ذهنی که در مورد این مصالح برایش پیش می‌آید بحث هزینه تولید و اجرای قطعات بتن الیافی است. پس یک کارفرما باید از موضوع مطلع شود. که هزینه تمام شده این کامپوزیت برایش چقدر است. و چقدر برایش صرفه اقتصادی دارد. در این مقاله ما به بحث درباره قیمت بتن الیافی و فاکتورهای موثر بر قیمت گذاری بتن الیافی می‌پردازیم. که در سطور پایین می‌توانید به طور کامل مطالعه و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

موارد مأثر بر قیمت قطعات بتن الیافی:

موارد مأثر بر قیمت قطعات بتن الیافی

بر تعیین قیمت تولید و اجرای قطعات بتن الیافی عوامل بسیاری موثر هستند. دلیل اصلی آن نیز شکل و فرم هر پروژه است که همیشه با هم متفاوت بوده است. از این رو نمی‌توان یک قیمت مشخص برای تولید قطعات ارائه داد. بطور کلی فاکتورهای مانند جنس مصالح، نوع قالب، رنگ مورد نیاز و پیچیدگی طرح در تعیین قیمت نقش اصلی را ایفا می‌کنند. که تولید کنندگان با برآورد و آنالیز کامل قیمت تولید و اجرا را به کارفرما ارائه می‌کنند. علاوه بر مواردی که به آن اشاره شد  نوسانات قیمت مواد اولیه جهت تولید قطعات بتن الیافی نیز اجازه ارائه یک قیمت واحد در تولید قطعات بتن الیافی را به تولیدکنندگان نمی‌دهد.

توجیه اقتصادی قطعات بتن الیافی:

توجیه اقتصادی قطعات بتن الیافی

کارفرما پس از تعیین قیمت از طرف تولید کننده مطمعنا آن را با سایر مصالح مقایسه می‌کند. در مقالات متعدد ما به این موضوع پرداخته‌ایم. و با دلایل ثابت کرده‌ایم. که این قطعات صرفه اقتصادی نسبت به سایر کامپوزیت‌ها دارند. یکی از این دلایل مقاومت بالای آن در برابر ضربه،  فشار و شرایط جوی است. این موضوع سبب می‌شود. که در طول عمر این قطعات در ساختمان هزینه تعمیرو تعویض متوجه این مصالح نشود. چنانچه بسیاری از مصالح به خاطر عدم مقاومت لازم بارها در طول عمر خود تعویض و تعمیر می‌شوند.

قیمت تمام شده هر متر مربع:

مشاورین شرکت منتخب عمران بطور تمام وقت آماده مشاوره با شما عزیزان جهت اطلاع از قیمت تمام شده این قطعات می‌باشند. که در قسمت‌های مختلف وب سایت الیاف بتن کانال‌های ارتباطی برای گرفتن یک مشاوره کامل از این گروه تعبیه شده است. که همکاران در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما عزیزان پاسخ می‌دهند.